IT-ISTE'DOD

«O‘zbekistonning IT-Iste’dodlari» portali

Ro'yxatdan o'tish

Portal haqida

«O‘zbekistonning IT-Iste’dodlari» portali Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi IT Park bilan birgalikda O'zbekistondagi IT-sohasidagi iqtidorli yoshlar to'g'risidagi ma'lumotlarni bir joyga jamlab borish maqsadida tashkil etilgan.

O‘zbekistonning IT-Iste’dodlari

Mirakbarov Mirumid

Toshkent shahri, O'zbekiston

Tumanlararo informatika olimpiadasi

Java/Python dasturlash

1-o'rin

Sobirov Firdavs

Buxoro viloyati, O'zbekiston

Tumanlararo informatika olimpiadasi

Frontend-dasturlash

2-o'rin

Xashayev Rail

Toshkent shahri, O'zbekiston

Tumanlararo informatika olimpiadasi

C++ dasturlash

1-o'rin

Hasanjonova Madinabonu

Toshkent shahrida, O'zbekiston

Tumanlararo informatika olimpiadasi

Informatika

2-o'rin

Tojiboyev Sardor Eshqul o‘g‘li

Zarbdor tumani, Jizzax viloyati

«Kavkaz Matematika Olimpiadasi-2020»

Matematika va analiz

3-o'rin (Bronza medali)

Batafsil
Isayeva Dilshoda Kamolxon qizi

Toshkent shahri

«52-Xalqaro Informatika olimpiadasi»

Backend-dasturlash

3-o'rin (Bronza medali)

Batafsil
Baxriddinov Maqsud Ilxomiddin o‘g‘li

Samarqand tumani, Samarqand viloyati

«Dasturlash bo‘yicha xalqaro onlayn olimpiadasi»

Dasturlash

1-o'rin (Oltin medal)

Batafsil
Hasanov Shahboz G'olibjon o'g'li

Qorako'l tumani, Buxoro viloyati

«Informatikadan Xalqaro Jautikov olimpiadasi»

Backend-dasturlash

3-o'rin (Bronza medali)

Batafsil
Hojiyev Sunnatullo

Navoiy viloyati, O'zbekiston

«IT Park Cup» chempionati

Backend-dastrulash

1-o'rin (Divizion A)

Baltabaev Nazarbek

Xorazm viloyati, O'zbekiston

«IT Park Cup» chempionati

Backend-dastrulash

2-o'rin (Divizion A)

Ganiev Asadullo

Xorazm viloyati, O'zbekiston

«IT Park Cup» chempionati

Backend-dastrulash

3-o'rin (Divizion A)

Xo'jaqulov Dilshodbek

Toshkent shahri, O'zbekiston

«IT Park Cup» chempionati

Backend-dastrulash

1-o'rin (Divizion B)

Saidoloyev Saidazizxon

Toshknt shahri, O'zbekiston

«Future Skills Uzbekistan» olimpiadasi

Robototexnika

1-o'rin

Nurullayev Xushvaqt

Navoiy viloyati, O'zbekiston

«Future Skills Uzbekistan» olimpiadasi

Robototexnika

2-o'rin

Rashitov Rafiq

Toshkent shahri, O'zbekiston

«Future Skills Uzbekistan» olimpiadasi

Robototexnika

3-o'rin

Buzrukov Bohodir

Qashqadaryo viloyati, O'zbekiston

«Future Skills Uzbekistan» olimpiadasi

Robototexnika

4-o'rin

One million uzbek coders

Tadbirlar anonsi

IT o'quv markazlari

«Micros Training Centre» XK
Toshkent sh., Kichik Beshyog'och ko'chasi, 86
  • Scratch muhitida dasturlash asoslari va o'yinlarni yaratish;

  • Videomontaj. Pinnacle Studio 18 Ultimate;

  • Web-saytlar yaratish;

  • HTML + CSS. Asosiy kurs.

«Robo School» - «RoboKidz»
Toshkent sh., Bratislava ko'chasi, 11
  • LEGO WeDo bo'yicha boshlang'ich kurs;

  • Qiziqarli fizika;

  • LEGO Mindstorms'da dastlabki robototexnika kursi;

  • LEGO Mindstorms'da murakkab robototexnika kursi;

  • Arduinoga asoslangan robototexnika kursi.

«Zucco Academy»
Toshkent sh., A.Navoiy ko'chasi, 32
  • Veb-dasturlash

  • Vue.js;

  • React;

  • PHP;

  • Java.

«EASY CODE
Toshkent sh., Chust ko'chasi, 1
  • Web-dasturlash;

  • Murakkab Veb-dasturlash;

  • Scratch dasturlash asoslari;

  • Murakkab Scratch-dasturlash;

  • App Inventorda ilovalarni yaratish.

PDP Academy»
Toshkent sh., Zarqaynar ko'chasi, 3б
  • PDP.Start;

  • Dart Development;

  • Flutter Development;

  • Swift Development;

  • iOS Development.

«ECO TEXNO CITY»
Toshkent sh., Islom Karimov ko'chasi, 99
  • Backend;

  • Frontend;

  • Android (Java);

  • Python.